Chcesz oryginalne wnętrze? Postaw na klasykę

zawodów, ponieważ współczesny świat jest na tyle rozwinięty, że w ostatnich latach powstało mnóstwo sposobów na zarabianie pieniędzy, a te powstałe wiele lat temu nadal się nie przedawniły. Dobrym przykładem tego drugiego przypad

Chcesz oryginalne wnętrze? Postaw na klasykę Panele trójwymiarowe na ścianę mogą być bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym. Zobacz:

Wymagający zawód w dzisiejszych czasach

Dość prostym zadaniem byłoby wymienienie kilkudziesięciu zawodów, ponieważ współczesny świat jest na tyle rozwinięty, że w ostatnich latach powstało mnóstwo sposobów na zarabianie pieniędzy, a te powstałe wiele lat temu nadal się nie przedawniły. Dobrym przykładem tego drugiego przypadku jest sztukateria, a więc gipsowe ozdoby na ścianach zewnętrznych oraz wewnętrznych. Osoba specjalizująca się w tym zakresie powinna posiadać szeroką wiedzę w dziedzinie techniki budowlanej, ale także sztuki rzeźbiarskiej, ponieważ sztukateria powstała na bazie tych dwóch dziedzin. Żeby tworzyć solidną sztukaterię niezbędne są wyjątkowe zdolności manualne oraz cierpliwośc, więc z pewnością nie jest to praca dla każdego człowieka.


Art deco

Styl art deco ? to styl zapoczątkowany w latach 1919. Głównie charakteryzuje się starannością i wysoką jakością użytych materiałów. Często projekty w tym stylu wybiegają myślowo w przyszłość oraz są dostosowane formą do człowieka i użytkowania. Co prawda dzisiaj już raczej dominują nowocześniejsze kierunki takie jak minimalizm. Jednak wszystkie następne nurty bardzo dużo czerpały właśnie z art deco. I wszędzie w nowoczesnym wzornictwie można znaleźć naleciałości tego stylu właśnie.


Wzór przemysłowy - kwestia prawna

Według polskiej definicji zawartej w ustawie ?Prawo własności przemysłowej? jest to ?nowa i posiadająca indywidualny charakter postać wytworu lub jego części, nadana mu w szczególności przez cechy linii, konturów, kształtów, kolorystykę, strukturę lub materiał wytworu oraz przez jego ornamentację. Wytworem jest każdy przedmiot wytworzony w sposób przemysłowy lub rzemieślniczy, obejmujący w szczególności opakowanie, symbole graficzne oraz kroje pisma typograficznego, z wyłączeniem programów komputerowych.? (np. kształt naczynia, meble, glazura itp.).

Za wytwór uważa się także:

przedmiot składający się z wielu wymienialnych części składowych umożliwiających jego rozłożenie i ponowne złożenie (wytwór złożony, np. układanka)
część składową, jeżeli po jej włączeniu do wytworu złożonego, pozostaje widoczna w trakcie jego zwykłego używania (nie dotyczy to np. naprawy wytworu)
część składową, jeżeli może być przedmiotem samodzielnego obrotu (np. lusterko samochodowe)
Ochrona wzoru przemysłowego nie obejmuje cech wytworu:

wynikających wyłącznie z jego funkcji technicznej (np. gwint nakrętki o indywidualnym kształcie)
które muszą być odtworzone w dokładnej formie i wymiarach w celu umożliwienia mechanicznego połączenia go lub współdziałania z innym wytworem (np. mocowanie lusterka samochodowego)
Rejestracją i udzielaniem praw do wzorów przemysłowych zajmuje się w Polsce Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej. Ochrona prawna wzoru przemysłowego w Polsce może maksymalnie trwać przez 25 lat (dzielone na pięć 5-letnich okresów ochronnych). Urząd wydaje uprawnionemu dokument w postaci Świadectwa Rejestracji na Prawo z Rejestracji wzoru przemysłowego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wz%C3%B3r_przemys%C5%82owy



© 2019 http://grecja-wakacje.waw.pl/