Suplementacja aminokwasami i nie tylko

y bywalec siłowni stosuje odżywki sportowe. Jednak trzeba powiedzieć, że niektóre odżywki zawierają składniki ciężko dostępne w naszej szerokości geograficznej i są dodawane do odżywek lub są ich głównymi składnikami. Dodatkowo od

Suplementacja aminokwasami i nie tylko W sumie to idealne miejsca, aby kupić potrzebne do ćwiczeń suplementy i odżywki. Ale dlaczego warto ćwiczyć z suplementacją?

Kwestia odżywek białkowych i innych

Nie każdy sportowiec, czy bywalec siłowni stosuje odżywki sportowe. Jednak trzeba powiedzieć, że niektóre odżywki zawierają składniki ciężko dostępne w naszej szerokości geograficznej i są dodawane do odżywek lub są ich głównymi składnikami. Dodatkowo odżywek jest dużo rodzajów i typów, które mają różne zastosowanie i czas stosowania.

Odżywki do stosowania przed treningiem to takie które podkręcają nasz organizm na wyższe obroty oraz zawierają składniki pobudzające mięśnie do wydajniejszej pracy. Często zawierają też kofeinę czy inne pobudzacze. Odżywki po treningu to z reguły odżywki białkowe lub mieszanki z białkiem. Czas po zakończonym treningu jest najlepszy na tego typu odżywkę, ponieważ wtedy nasz organizm najlepiej się zregeneruje.


Trzy grupy białek

Odżywki białkowe można podzielić na trzy duże grupy, wskazujące na ich pochodzenie. I kolejno mamy na rynku białka roślinne, z pszenicy, ryżu, czy sojowe. Kolejne są białka serwetkowa (mleczne) oraz zwierzęce niemleczne. Każdy z tych typów ma swoje właściwości, wchłanialność oraz inne ważne dla sportowców parametry.

Izolat serwatki jest najlepszy jako po treningów, ponieważ szybko się wchłania i dobrze odżywia nasze mięśnie po wysiłku fizycznym. Co ciekawe najgorzej przyswajalne są izolaty białka wołowego. To jaka odżywkę będziecie stosować, zależy od waszych potrzeb na dodatkowe białko w diecie, pamiętając, ze to właśnie w diecie powinno być tego białka wystarczająco.


Z wiki: Historia podnoszenia ciężarów

Podnoszenie ciężarów obecne było już w programie pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 1896. Od tego czasu podnoszenie ciężarów rozgrywane było podczas wszystkich igrzysk z wyjątkiem igrzysk w Paryżu (1900), Londynie (1908) i Sztokholmie (1912). Pierwszym nowożytnym mistrzem olimpijskim w podnoszeniu ciężarów w podrzucie jednorącz był Brytyjczyk Launceston Elliot, który uzyskał wynik 71 kg, drugie miejsce zajął Duńczyk Viggo Jensen (57,2 kg) a trzecie Grek Aleksandros Nikolopulos. W podrzucie oburącz triumfował Viggo Jensen (111,5 kg), drugi był Launceston Elliot a trzeci Niemiec Carl Schuhmann.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podnoszenie_ciężarów



© 2019 http://grecja-wakacje.waw.pl/